Zadania dodatkowe z biologii

GRUDZIEŃ


Klasa VWykonaj doświadczenie, w którym wykażesz obecność w roślinie tkanek przewodzących. Doświadczenie musisz samodzielnie zaplanować, wykonać, opisać oraz zrobić 2-3 zdjęcia.
Lista potrzebnych materiałów: woda, barwniki spożywcze (lub kolorowe atramenty), szklanki (lub wazon), rośliny o białych kwiatach (np. goździk, tulipan, róża).
Opis doświadczenia (wykonaj go zgodnie z etapami metody naukowej przedstawionej w podręczniku na str 13) wraz z dokumentacją fotograficzną należy przesłać na adres dodatkoweprzyroda@gmail.com (Kamila Koczorowska) lub zadaniezprzyrody@gmail.com (Kamila Koczorowska) do 04.01.2019.

  Klasa VII 

Wasze zadanie polega na przygotowaniu powtórzenia wiadomości z działu UKŁAD KRĄŻENIA w atrakcyjnej formie: quiz/gra on-line, turniej klasowy. Zadanie należy przesłać najpóźniej do dnia 04.01.2018 na adres dodatkoweprzyroda@gmail.com (Kamila Koczorowska) lub zadaniezprzyrody@gmail.com (Agnieszka Kołodziejska)
Tutaj możecie znaleźć inspirację
1.        https://learningapps.org/  - wystarczy, że wyślesz link do stworzonej przez siebie gry /quizu
2.       https://kahoot.com/  - wystarczy, że wyślesz link do stworzonego przez siebie quizu
3.        https://wheeldecide.com/  - Koło Fortuny, w miejscu WHEEL BUILDER wpisujesz kolejno pytania do losowania, podajesz Tytuł – TITTLE i klikasz APPLY WHELL CHANGES. Następnie należy skopiować z okna przeglądarki  link i zapisać go np. w pliku WORD. Do linku z kołem fortuny należy także dołączyć prawidłowe odpowiedzi na pytania. Można oczywiście urozmaicić grę dodając pole z „bankrut”, „podpowiedź nauczyciela” itp.

4.       Teleturniej 1 z 10  -należy przesłać pytania wraz z odpowiedziami.

  Klasa VIII

Rozwiąż zadanie zamieszczone pod linkiem. Po prawidłowym rozwiązaniu pojawi się kolejne polecenie  ZADANIE KLASA VIII.


  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz